Czy ozonowanie zabija wirusy?

Nie da się ukryć, że żyjemy na świecie, w którym naszemu zdrowiu i samopoczuciu zagrażają różnego rodzaju drobnoustroje – bakterie, wirusy, grzyby itd., przyczyniające się do wielu chorób, wywołujące rozmaite schorzenia, będące bezpośrednim powodem uciążliwych reakcji alergicznych. Jakby tego było mało, obecnie wszyscy, od Ameryki, przez Europę i Afrykę, po Azję i Australię walczymy z koronawirusem (COVID-19) stanowiącym duże ryzyko nie tylko dla zdrowia, ale i życia. W związku z tym, na gwałt poszukujemy skutecznych sposobów walki z tymże wirusem – nosimy maseczki ochronne na twarz, często przemywamy ręce żelami i płynami antybakteryjnymi, a także regularnie czyścimy powierzchnie – przede wszystkim klamki, kierownice i drążki zmiany biegów w samochodach, meble w mieszkaniach i biurach. Wielu z nas rozważa również zakup ozonatora do dezynfekcji pomieszczeń. Czy ozon na wirusy to rzeczywiście dobry pomysł? Czy ozonowanie zabija wirusy, a konkretniej – czy ozon zabija koronawirusa? Spieszymy z odpowiedzią!

Ozonator do dezynfekcji pomieszczeń

Ozonator do dezynfekcji pomieszczeń, w tym mieszkań, biur, lokali usługowych, pojazdów itp. to urządzenia, które cieszy się rosnącą popularnością. Co prawda ozonatory od dłuższego już czasu są stosowane w szeroko pojętym przemyśle, w nowoczesnych warsztatach samochodowych do odgrzybiania klimatyzacji czy też w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Jednak dopiero teraz, od kilku miesięcy zaczęły się nimi interesować osoby prywatne, mając na uwadze wykorzystanie do celów własnych. Okazuje się bowiem, że ozonator do dezynfekcji pomieszczeń niweluje właściwie wszystkie obecne w powietrzu i na powierzchniach bakterie, roztocza, grzyby, pleśń, a także wszelkie zapachy, pozostawiając powietrze czystym i świeżym. Co więcej, ostatnio pojawiły się też głosy, że ozon na wirusy to doskonała broń w walce z nimi. Czy tak jest rzeczywiście? Czy ozonowanie zabija wirusy, a przede wszystkim czy ozon zabija koronawirusa, który rozprzestrzenił się po całym świecie?

Ozon na wirusy

Czy ozonowanie zabija wirusy? Jak działa, jaki wpływ ma ozon na wirusy i w związku z tym czy rzeczywiście warto zainwestować w ozonator do dezynfekcji pomieszczeń? Otóż wirusy pochodzące od zwierząt, roślin czy też komórek bakteryjnych są jeszcze bardziej podatne na niszczącą siłę ozonu, niż bakterie, a jak wiadomo ozonatory, czyli urządzenia generujące ozon niszczą ponad 90% bakterii obecnych w powietrzu. Wobec tego, nie ulega wątpliwości, że ozon na wirusy działa niszcząco, w dodatku niezwykle skutecznie i dokładnie. Czy również na COVID-19? Czy ozon zabija koronawirusa?

Czy ozon zabija koronawirusa?

Jak to jest z tymi ozonatorami? Czy niwelują one wszystkie wirusy? Czy ozon zabija koronawirusa? Otóż tak, jak najbardziej! Co więcej, na ten moment ozonator do dezynfekcji pomieszczeń to najskuteczniejsza broń w walce z wirusem, z którym obecnie zmaga się cały świat.

Menu