Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza?

Z roku na rok popularność oczyszczaczy powietrza rośnie. Coraz bardziej dociera do nas jak bardzo powietrze na całym świecie jest zanieczyszczone i ile złego obecne w nim zanieczyszczenia mogą wyrządzić naszemu zdrowiu i samopoczuciu. W związku z tym, rzeczywiście wiele z nas decyduje się na taką inwestycję. Zwłaszcza, że wybór jest przeogromny i wiele z urządzeń służących głównie oczyszczaniu powietrza posiada jeszcze inne, przydatne funkcje, np. jonizowania, nawilżania, pochłaniania alergenów itp. Jednakże, nie wolno nam zapominać, że zakup odpowiedniego modelu to tylko połowa sukcesu. Równie istotne jest właściwe ustawienie oczyszczacza powietrza w domu. Wobec tego, gdzie ustawić oczyszczacz powietrza? Które z pomieszczeń najlepiej się ku temu nadaje? Gdzie powinien stać oczyszczacz powietrza, aby jego praca była jak najbardziej wydajna i jak ustawić oczyszczacz powietrza względem mebli, okien, drzwi itd.? Natomiast, w jakich miejscach oczyszczacz powietrza w domu kompletnie nie zda egzaminu?

Oczyszczacz powietrza w domu – w jakim miejscu go nie umieszczać?

W pierwszej kolejności, zanim odpowiemy sobie gdzie ustawić oczyszczacz powietrza ustalmy, gdzie stać nie powinien. Okazuje się bowiem, że są takie miejsca, w których oczyszczacz powietrza w domu zupełnie się nie sprawdza, jego praca nie ma sensu. Do takich przestrzeni zaliczamy przede wszystkim wszelkie wnęki, kąty i zakamarki, czyli miejsca, w których oczyszczacze powietrza nie miałyby swobodnego dostępu do powietrza wypełniającego wnętrze. Prócz tego, nie należy ustawiać oczyszczacza powietrza w domu w obrębie przedpokoju, a zwłaszcza małych, wąskich, długich korytarzy. Wobec tego, gdzie powinien stać oczyszczacz powietrza i jak ustawić oczyszczacz powietrza w danym pomieszczeniu?

Gdzie powinien stać oczyszczacz powietrza?

Skoro wiemy już, w jakich miejscach nie ma sensu ustawiać oczyszczacza powietrza w domu, w takim razie gdzie powinien stać oczyszczacz powietrza, aby swobodnie filtrował powietrze? Bez wątpienia oczyszczacz warto umieścić w sypialni, pokoju dziecka i/lub w obrębie przestrzeni wspólnej, a więc w salonie. Poza tym, że jego moc musi odpowiadać metrażowi pomieszczenia, liczy się dokładna jego lokalizacja. Jak ustawić oczyszczacz powietrza względem mebli, okien, drzwi?

Jak ustawić oczyszczacz powietrza?

Na koniec, kiedy wiemy już, w jakim miejscu oczyszczacz powietrza w domu nie ma sensu, za to gdzie powinien stać oczyszczacz powierza, warto nieco uściślić tę kwestię. Jak ustawić oczyszczacz powietrza w sypialni/pokoju dziecka/salonie? Otóż, zdecydowanie najlepiej ustawić urządzenie w centralnej części pomieszczenia przy ścianie, z daleka od ewentualnych przeszkód i tak, ażeby on sam nie stanowił przeszkody dla domowników.

Menu