Jak dobrać ozonator do pomieszczenia?

W XXI wieku obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Właściwie każdego dnia na rynku pojawiają się nowe sprzęty, które w dużej mierze ułatwiają nam życie. Wiele z nich powstaje z myślą o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. I tak też, obecnie, właściwie z miesiąca na miesiąc na popularności zyskują ozonatory – nowoczesne, często bardzo kompaktowe urządzenia generujące ozon. Takie, ozonatory do użytku domowego, do pojazdów, klimatyzacji, a nawet żywności, doskonale oczyszczają powietrze, powierzchnie i produkty spożywcze z wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów. Dzięki temu podwyższają poziom higieny, niwelują alergeny wywołujące u wielu z nas różnego rodzaju reakcje alergiczne, sprawiają, że lepiej nam się oddycha, a nawet zapobiegają przed rozmaitymi chorobami i schorzeniami. W związku z tym, naprawdę warto zaopatrzyć się w dobrej klasy generator ozonu do pomieszczeń. Jednak, jak dobrać ozonator do pomieszczenia? Jakie znaczenie ma wydajność ozonatorów? Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów?

Generator ozonu do pomieszczeń

Nic dziwnego, że ozonatory i to nie tylko te, przeznaczone do użytku profesjonalnego (w biurach, zakładach usługowych, fabrykach i warsztatach), które od dawna już zyskują na popularności, ale też ozonatory do użytku domowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Generator ozonu do pomieszczeń rzeczywiście skutecznie i bardzo dokładnie pozbywa się z różnego rodzaju powierzchni i z powietrza wszelkich, szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Warunek jest jeden – odpowiednia wydajność ozonatorów. Wobec tego, jak dobrać ozonator do pomieszczenia i na jakie jeszcze parametry, poza wspomnianą już wydajnością ozonatorów warto zwrócić uwagę?

Wydajność ozonatorów

Jak dobrać ozonator do pomieszczenia? Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest wydajność ozonatorów, czyli liczona w gramach na godzinę (g/h), ilość ozonu produkowana w określonym przedziale czasu. Wydajność ozonatorów powinna być dostosowana przede wszystkim do kubatury pomieszczenia, choć nie tylko, bo również do konkretnego celu. Bardzo istotne więc, aby znać dokładną kubaturę wnętrza, ponieważ może się okazać, że co prawda jest one niewielkie biorąc pod uwagę m², za to bardzo wysokie, przez co zwiększa się jego kubatura. Warto przy tym pamiętać, że absolutnym minimum na 10 m3 jest 1 g ozonu.

Ozonatory do użytku domowego

Współcześnie, w sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć wiele urządzeń określanych mianem ozonatorów do użytku domowego. Taki generator ozonu do pomieszczeń może kosztować 300 zł, ale też 2000 zł, co nie oznacza, że jeden jest lepszy, drugi gorszy. Wszystko zależy w tej sytuacji od tego, do czego tak właściwie zamierzamy wykorzystywać generator ozonu. Do pomieszczeń celem odświeżenia powietrza i niwelowania przykrych zapachów wystarczające są tańsze modele, natomiast do dokładnej dezynfekcji – usuwania wirusów, bakterii, grzybów lepsze są droższe ozonatory do użytku domowego.

Menu