Jak odgrzybić klimatyzację w samochodzie?

Współczesne pojazdy standardowo są wyposażone w klimatyzację. Dzięki niej podróże autem w czasie gorących letnich dni są znośne, a nawet przyjemne. Musimy jednak pamiętać, że system chłodzenia niestety może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby temu zapobiec należy regularnie przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie. Na czym to polega i jak odgrzybić klimatyzację w samochodzie? Jakie metody czy też środki mamy do wyboru i czym najlepiej odgrzybić klimatyzację? Co okazuje się być na tym polu najefektywniejsze? Radzimy jak skutecznie wyczyścić klimatyzację w samochodzie!

Odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie

Systematyczne odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie jest ważne co najmniej z dwóch powodów – po pierwsze, warunkuje właściwe działanie systemu chłodzenia, po drugie pozwala uniknąć różnego rodzaju dolegliwości na tle zdrowotnym. Trzeba bowiem wiedzieć, że układ klimatyzacyjny niestety jest idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów, bakterii i wirusów. Zbiera się też w nim sporo kurzu i roztoczy. Zaniedbanie odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie mogłoby więc skończyć się jej awarią, a co gorsze wywołać u kierowcy i pasażerów podróżujących takim autem reakcje alergiczne i/lub choroby układu oddechowego. W związku z tym, jeśli dysponujemy pojazdem z klimatyzacją, powinniśmy wiedzieć jak odgrzybić klimatyzację w samochodzie. Zatem, jaki mamy wybór? Czym najlepiej odgrzybić klimatyzację?

Jak skutecznie wyczyścić klimatyzację w samochodzie?

Wbrew pozorom odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie nie jest niczym szczególnie skomplikowanym. Taki zabieg możemy przeprowadzić samodzielnie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się oddać pojazd do warsztatu/serwisu, czy też sami podejmiemy się odgrzybiania, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim sposobem. Jak skutecznie wyczyścić klimatyzację w samochodzie? Otóż, do wyboru mamy chemiczne preparaty (głównie w aerozolu), specjalistyczne środki do ultradźwiękowego odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie, a także ozonowanie. Co jest najefektywniejsze? Czym najlepiej odgrzybić klimatyzację w samochodzie?

Czym najlepiej odgrzybić klimatyzację?

Jako, że zdecydowana większość samochodów, jakie jeżdżą dziś po polskich drogach jest wyposażona w nowoczesny system chłodzenia, który zapewnia komfort w okresie wiosenno-letnim, odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie to usługa, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Niemniej, wiele osób zadaje sobie pytanie jak odgrzybić klimatyzację w samochodzie, tj. który spośród dostępnych sposobów przynosi pożądane rezultaty. Jeśli chodzi o samo odgrzybianie, równie skuteczne są wszystkie trzy wymienione metody, czyli odgrzybianie chemiczne, ultradźwiękowe i ozonowanie, oczywiście pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone prawidłowo i przy użyciu odpowiednich środków. Jeśli jednak na czyszczenie klimatyzacji spojrzymy szerzej, trzeba przyznać, że to ozonowanie jest najlepszą metodą. Ozon generowany przez specjalistyczne urządzenie, jakim jest ozonator nie tylko usuwa grzyby, ale też bakterie, wirusy, kurz, roztocze i inne drobnoustroje. Jednocześnie ozon niweluje wszelkie zapachy, dzięki czemu powietrze w pojeździe jest czyste i świeże. Warto również dodać, że ozonowanie jest niesamowicie proste – ozonator wystarczy ustawić w samochodzie, uruchomić na kilka minut, zamknąć wszystkie drzwi i szyby, po czym, po upływie czasu auto wywietrzyć. Jakby tego było mało – taki zabieg jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a także dla środowiska naturalnego!

Menu