Jak prawidłowo ozonować samochód?

W dzisiejszych czasach popularność ozonatorów, nazywanych również generatorami ozonu czy też urządzeniami generującymi ozon stale rośnie. Coraz bardziej doceniamy bowiem możliwość oddychania czystym powietrzem, a więc pozbawionym wirusów, bakterii, grzybów, pleśni oraz zanieczyszczeń, np. smogu. I tak też ozonowanie przeprowadza się już nie tylko w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich, lokalach usługowych, sklepach i różnego rodzaju zakładach pracy, ale też w mieszkaniach i domach prywatnych oraz w samochodach. Oczywiście pracę tę możemy zlecić specjalistom, jednak zaopatrując się w odpowiedni ozonator, sami możemy wykonać ozonowanie wnętrza samochodu i klimatyzacji. Wobec tego, jak prawidłowo ozonować samochód i właściwie po co to robić? Co daje ozonowanie samochodu? Wyjaśniamy dlaczego warto regularnie ozonować auto oraz jak przeprowadzić ozonowanie samochodu!

Ozonowanie wnętrza samochodu i klimatyzacji

Biorąc pod uwagę, jak wiele, szkodliwych dla naszego zdrowia i samopoczucia wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów krąży w powietrzu, regularne ozonowanie wnętrza samochodu oraz klimatyzacji, która stanowi idealne środowisko do rozwoju grzybów, jest bardzo, bardzo korzystne. Generowany przez ozonatory ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających. Stąd jest tak skuteczny jeśli chodzi o oczyszczanie i dezynfekcję powietrza, ale też różnego rodzaju powierzchni. Zatem, nie ma na co czekać, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni generator ozonu, by móc samodzielnie przeprowadzać taką dezynfekcję. Co daje ozonowanie samochodu i jak prawidłowo ozonować samochód?

Co daje ozonowanie samochodu?

Ozonowanie wnętrza samochodu wraz z klimatyzacją to niewątpliwie czynność, którą warto przeprowadzać regularnie. Dlaczego? Co daje ozonowanie samochodu? Otóż, ozonowanie przy użyciu odpowiedniego, tj. o odpowiedniej mocy i wydajności ozonatora doskonale dezynfekuje wnętrze samochodu oraz, nierzadko zagrzybioną klimatyzację, co oznacza, że dokładnie pozbywa się z powietrza i powierzchni wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, a także roztoczy, kurzu i – co istotne dla wielu użytkowników – przykrych zapachów. Jeśli więc podróżują z nami autem zwierzęta, mamy małe dzieci, którym zdarza się nakruszyć jedzeniem, wylać słodki napój/mleko lub jeżeli zwykliśmy palić papierosy podczas jazdy – ozonowanie wnętrza samochodu niweluje nieprzyjemną woń. Natomiast, jak przeprowadzić ozonowanie samochodu?

Jak przeprowadzić ozonowanie samochodu?

Po krótkim przypomnieniu czym jest ozonowanie wnętrza samochodu oraz co daje ozonowanie samochodu, wreszcie możemy wyjaśnić jak prawidłowo ozonować samochód. Otóż, w pierwszej kolejności musimy przygotować pojazd do ozonowania, a więc posprzątać wnętrze. Na pewno warto samochód odkurzyć, a ewentualne plamy wyczyścić mechanicznie przy użyciu szmatki/gąbki i odpowiedniego detergentu. Do tak przygotowanego auta możemy wstawić podłączony ozonator lub ustawić go na zewnątrz i uruchomić. Raz lub dwa razy w trakcie ozonowania konieczne jest włączenie na około 15 minut wentylacji i obiegu zamkniętego. Dzięki temu grzyby i przykre zapachy zostaną usunięte z klimatyzacji. Czas zależy tu od stopnia zanieczyszczenia. Na koniec, już po zakończeniu ozonowania wnętrza samochodu warto go przewietrzyć, np. pozostawić na jakiś czas z otwartymi drzwiami lub przejechać się z otwartymi szybami.

Menu