Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

Ozonowanie to obecnie, w czasach, gdy zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże i wciąż próbujemy zakończyć pandemię koronawirusa to jedna z najpopularniejszych usług. I tak też dziś korzystają z niej już nie tylko szpitale, ośrodki zdrowia, gabinety lekarskie, ale też szkoły, przedszkola, zakłady pracy, a nawet osoby prywatne. I nic w tym dziwnego, w końcu ozonowanie domu pozwala wyeliminować z powietrza i powierzchni szkodliwe dla ludzkiego zdrowia wirusy, bakterie, grzyby, smog, przykre zapachy. Warto więc regularnie ozonować mieszkanie, co możemy albo zlecić profesjonalnej ekipie, albo zrobić samodzielnie (oczywiście pod warunkiem, że kupimy ozonator). Niezależnie od tego, którą opcję ostatecznie wybierzemy, powinniśmy wiedzieć jak przygotować mieszkanie do ozonowania.

Ozonowanie a kwiaty doniczkowe i zwierzęta

Jak przygotować mieszkanie do ozonowania? W pierwszej kolejności warto, wystawić z pomieszczenia rośliny. Ozonowanie i kwiaty doniczkowe to niezbyt udane połączenie. Duża ilość ozonu w powietrzu generowana przez specjalne urządzenie co prawda ma zbawienny wpływ na jego jakość, doskonale oczyszcza je z większości szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń, za to mogłaby zaszkodzić, bądź co bądź delikatnym roślinom. Stąd też najbezpieczniej na czas ozonowania domu po prostu przenieść je do innego pokoju/do garażu. Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami. Tak samo, jak ludzie i rośliny również zwierzęta nie powinny przebyć w ozonowanych pomieszczeniach. W związku z tym, niezależnie od tego, czy mieszkamy pod jednym dachem z psem lub kotem, czy też hodujemy w akwarium rybki, musimy zadbać o to, by nasi pupile na czas ozonowania przebywali w innym pomieszczeniu bądź na zewnątrz. W przeciwnym razie narazilibyśmy zwierzęta na różnego rodzaju dolegliwości wywołane bezpośrednim kontaktem z ozonom. Co poza tym? O czym jeszcze warto wiedzieć przed przystąpieniem do ozonowania domu, poza wspomnianym już wyniesieniem z niego roślin i zwierząt? Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

Ozonowanie domu a cenne przedmioty i sprzęt RTV

Wyniesienie kwiatów i zwierząt z pomieszczeń, które planujemy poddać ozonowaniu to coś, o czym nie możemy zapominać. Na tym jednak nie koniec. Bardzo istotne jest też zabezpieczenie cennych przedmiotów. Co prawda ozon nie powinien wyrządzić żadnych strat, zdarza się to raczej rzadko, niemniej, nie zaszkodzi owinąć folią ochronną przedmiotów o wartości sentymentalnej lub materialnej, np. dzieł sztuki, pamiątek rodzinnych, a najlepiej po prostu przenieść je do innego pomieszczenia. Podobnie, warto zabezpieczyć folią telewizory, sprzęt stereo, głośniki. Co poza tym? Jak przygotować mieszkanie od ozonowania?

Uszczelnienie mieszkania

Każdy, kto decyduje się na ozonowanie domu, musi zdawać sobie sprawę z niekorzystnej zależności, jaka zachodzi pomiędzy procesem ozonowania a kwiatami doniczkowymi i zwierzętami. Wobec tego, w ramach przygotowywania swojego mieszkania właśnie do ozonowania w pierwszej kolejności należy wynieść ulubione rośliny i ukochane zwierzęta. Równie istotne jest zabezpieczenie cennych przedmiotów, takich jak np. obrazy oraz sprzętów RTV, np. telewizora. Ostatnim już krokiem powinno być natomiast uszczelnienie mieszkania. Uszczelnić należy więc wszelkiego rodzaju wentylatory, szpary w drzwiach, oknach i inne miejsca, przez które ozon mógłby w niekontrolowany sposób przeniknąć na zewnątrz lub do innych pomieszczeń.

Menu