Jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać?

Współcześnie każdy, komu zależy na zdrowiu, dobrym samopoczuciu oraz długim życiu w pełni sił mimo wieku powinien zatroszczyć się przede wszystkim o powietrze, jakim oddychamy. Co najmniej od kilku lat eksperci alarmują, że z roku na rok jakość powietrza jest coraz gorsza. Oczywiście przyczyny tego zjawiska są różne, poczynając od spalin produkowanych przez transport drogowy (samochody i inne pojazdy, których na drogach jest całe mnóstwo), poprzez przemysł, kończąc na szkodliwych związkach uwalnianych do powietrza w dymie z kominów naszych domów, zakładów pracy, budynków instytucji publicznych (niskiej jakości instalacje grzewcze). Jak temu zaradzić? Co możemy zrobić, by oddychać czystszym powietrzem przynajmniej w swoich mieszkaniach? Na pewno warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jaki jednak będzie odpowiedni? Czym kierować się przy wyborze? Jaki oczyszczacz powietrza do domu zagwarantuje lepszą jakość powietrza? Radzimy, jaki oczyszczacz powietrza kupić na użytek własny!

Oczyszczacz powietrza – jaki będzie odpowiedni do mieszkania?

Co do tego, że oczyszczacze powietrza to na ten moment jedne z najskuteczniejszych urządzeń oczyszczających powietrze ze szkodliwy dla zdrowia związków nie można mieć wątpliwości. Oczywiście warunek jest taki, że wybierzemy odpowiedni do naszych potrzeb model. Jaki oczyszczacz powietrza do domu będzie optymalny? Jaki oczyszczacz powietrza kupić, by wreszcie, przynajmniej w zaciszu własnego mieszkania móc ze spokojem oddychać pełną piersią? Po pierwsze, musimy wiedzieć, że jeden oczyszczacz, nawet najlepszy, najbardziej wydajny nie jest w stanie zagwarantować czystego powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Stąd musimy się zastanowić, gdzie docelowo ustawimy oczyszczacz powietrza, jaki do sypialni, pokoju dziecka, czy też do przestrzeni wspólnej (salonu z jadalnią i kuchnią) będzie najwłaściwszy. Skuteczność oczyszczania w dużym stopniu jest uzależniona od swobodnej cyrkulacji powietrza. Istotne również, by moc urządzenia dostosować do ilości m3 wybranego pokoju. Poza tym, pod uwagę trzeba wziąć rodzaj i stopień zanieczyszczenia oraz wentylację, czyli ilość zanieczyszczonego powietrza, jakie przenika z zewnątrz. Wobec tego, jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać?

Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu?

Niestety, nie sposób jednoznacznie ocenić jaki oczyszczacz do domu jest najlepszy, a co za tym idzie wskazać konkretnie jaki oczyszczacz powietrza kupić, by cieszyć się znacznie czystszym powietrzem w swoim mieszkaniu. Bardzo dużo zależy w tym przypadku od kubatury (nie metrażu, jak podaje wiele producentów) pomieszczenia, z myślą o którym kupujemy urządzenie. Moc, a więc i wydajność oczyszczaczy powietrza zawsze powinna być dostosowana do kubatury. Poza tym, na pewno warto zainwestować w model, który pracuje w miarę możliwości cicho. Godne polecenia do domów są również oczyszczacze z funkcją automatycznego trybu pracy, czyli dopasowujące się do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Menu