Jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych wybrać?

W profesjonalnym salonie piękności, który świadczy m.in. usługę make-up’u, manicure, pedicure itp. na podstawowe wyposażenie składają się oczywiście kosmetyki kolorowe, lakiery do paznokci, akcesoria typu pędzle, pilniczki. Jednak to nie wszystko. W dzisiejszych czasach każdy gabinet musi jeszcze zadbać o specjalistyczny sprzęt służący dezynfekcji – higiena jest obecnie na wagę złota, w związku z czym, po każdej klientce trzeba odkażać wszystkie narzędzia. Służy do tego sterylizator UV kosmetyczny. Czym jest sterylizator do narzędzi kosmetycznych i jak działa? Jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych wybrać spośród różnych modeli oferowanych przez poszczególnych producentów? Podpowiadamy, jaki sterylizator do salonu kosmetycznego to najlepsza opcja!

Sterylizator UV kosmetyczny

Zanim odpowiemy na pytanie postawione w tytule artykułu, czyli: „Jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych wybrać?”, w pierwszej kolejności warto ustalić czym w ogóle jest sterylizator UV kosmetyczny, do czego służy i czy rzeczywiście jest niezbędny. Otóż, sterylizatory UV to niewielkich rozmiarów urządzenia służące sterylizacji (dezynfekcji, odkażaniu) różnego rodzaju przedmiotów, w tym przypadku narzędzi kosmetycznych celem zapewnienie klientom oraz pracownikom gabinetów kosmetycznych bezpieczeństwa, higieny i komfortu.

Sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Dlaczego sterylizacja w gabinetach kosmetycznych jest konieczna? Co daje regularne sterylizowanie akcesoriów w sterylizatorze do narzędzi kosmetycznych? Otóż, sterylizacja ma na celu wyjałowienie przedmiotu poddawanego sterylizacji właśnie, czyli usunięciu z jego powierzchni wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Nie od dziś tego typu lokale usługowe mają obowiązek stosowania w swojej praktyce sterylizatorów UV kosmetycznych lub innych środków dezynfekujących. Jednak, obecnie, szczególnie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, kładzie się ogromny nacisk właśnie na kwestię sterylizacji w gabinetach. Dziś, żaden salon kosmetyczny, który chce się utrzymać na rynku, nie może tego lekceważyć. A sterylizatory UV to najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najwygodniejsze w użyciu środki do pozbywania się z powierzchni narzędzi kosmetycznych bakterii i wirusów, a co za tym idzie doskonałe zabezpieczenie przed zakażeniem klientów i pracowników. Wobec tego, jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych wybrać? Spośród dostępnych obecnie na rynku, jaki sterylizator do salonu kosmetycznego jest zwyczajnie najlepszy?

Jaki sterylizator do salonu kosmetycznego będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, w dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród najrozmaitszych sterylizatorów UV. Jednak, jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych jest najlepszy? Na pewno godną uwagi opcją jest niewielki, poręczny sterylizator UV kosmetyczny w formie pojemnika do przechowywania różnego rodzaju narzędzi kosmetyczno-fryzjerskich. Zanim zamówimy konkretny egzemplarz, upewnijmy się ile trwa proces sterylizacji, jaka jest gwarantowana skuteczność dezynfekcji oraz jakie są dodatkowe funkcje. Najlepsze sterylizatory do narzędzi kosmetycznych to te, które wyjaławiają w zaledwie 3 minuty, dezynfekują na poziomie 99,9% drobnoustrojów, posiadają diody sygnalizujące LED, obsługują komunikaty głosowe, automatycznie się wyłączają, a także posiadają funkcję oszczędzania energii i czujnik bezpieczeństwa.

Menu