Odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową

Klimatyzacja w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w środkach transportu publicznego to już nie tyle luksus, co standard. System chłodzący na tyle poprawia nasz komfort w czasie przemieszczania się po mieście, a tym bardziej podczas dalszych podróży, że wiele osób nie wyobraża już sobie, jak można bez niego wytrzymać – szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy upały nasilają się z roku na rok. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że tak samo, jak pomocna, klimatyzacja niestety może być i szkodliwa, ponieważ stanowi idealne środowisku do rozwoju grzybów, bakterii i wirusów. Na szczęście da się temu zapobiec. Wystarczy raz do roku dokładnie ją wyczyścić i zdezynfekować. Jednym z godnych uwagi sposobów jest odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową. Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami? Czy ultradźwiękowe urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej rzeczywiście jest skuteczne i jak się ma do bardzo popularnego ostatnimi czasy ozonowania? Co jest lepsze – odgrzybianie ultradźwiękami czy ozonowanie?

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami?

Odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. I rzeczywiście, biorąc pod uwagę dostępne na rynku sposoby chemicznego czyszczenia klimatyzacji samochodowej, tj. przy użyciu grzybobójczych i bakteriobójczych detergentów, jest to najskuteczniejszy sposób czyszczenia układu chłodzącego. Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami nie tylko usuwa grzyby, bakterie i kurz nagromadzony wewnątrz klimatyzacji, ale również wszelkie zanieczyszczenia spowodowane długim okresem nieużywania systemu oraz rozkładające się resztki produktów spożywczych. W przeciwieństwie do tradycyjnego czyszczenia klimatyzacji środkami w aerozolu, ultradźwiękowe urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej rozbija nabój skondensowanego płynu dezynfekującego w ilości odpowiadającej średnio dziesięciu opakowaniom produktu w aerozolu, tym samym tworząc bardzo efektywną mgiełkę. Mgiełka dociera do wszelkich zakamarków, zarówno wewnątrz klimatyzacji, jak i całego pojazdu. Jednak, czy to czyni tę metodą skuteczniejszą niż ozonowanie?

Ultradźwiękowe urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej

Odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową swą skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu specjalistycznego ultradźwiękowego urządzenia do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Urządzenie to rozpyla skondensowany detergent, który – co istotne – jest niepalny, nietoksyczny i antyalergiczny poprzez wytwarzanie ultradźwięków o częstotliwości 1.7 Hz. Preparat w postaci mgiełki o mikroskopijnych kropelkach jest znacznie skuteczniejszy, ponieważ ma szansę dotrzeć i zdezynfekować każdy zakamarek. Co więcej, mgiełka zabezpiecza powierzchnie przed rozwojem nowych grzybów, bakterii i wirusów. Jednak, czy to wystarcza do tego, by uznać ultradźwiękowe odgrzybianie klimatyzacji za lepszą metodę niż ozonowanie? Co faktycznie jest skuteczniejsze – odgrzybianie ultradźwiękami czy ozonowanie?

Odgrzybianie ultradźwiękami czy ozonowanie – co jest lepsze?

Wiele osób, które rozważają odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową zastanawia się czy jest ona lepsza niż bardzo popularne ostatnio ozonowanie i w związku z tym, co ostatecznie wybrać. Otóż, zakładając, że odgrzybianie – czy to przy wykorzystaniu ultradźwiękowego urządzenia do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej, czy też generatora ozonu wykonuje posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności fachowiec, sposoby te wydają się równie efektywne. Warto natomiast nadmienić, że ozonowanie jest w pełni ekologiczne i antyalergiczne, czego niestety nie można powiedzieć o detergentach stosowanych przy ultradźwiękowym odgrzybianiu klimatyzacji.

Menu