Ozonator czy jonizator – co wybrać?

Obecnie, w czasach, gdy borykamy się z tak wieloma chorobami, schorzeniami i dolegliwościami, w miarę możliwości staramy się prowadzić zdrowy tryb życia. I tak też, przykładamy uwagę do diety oraz poświęcamy czas na aktywność fizyczną. Jednak i to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że o naszym zdrowiu i samopoczuciu decyduje również powietrze, którym oddychamy. A niestety, współcześnie jego jakość pozostawia wiele do życzenia – cały świat boryka się dziś z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza, a także gleb i wód. Na szczęście przynajmniej częściowo, w zaciszu własnego domu mamy na to realny wpływ – wystarczy, że zaopatrzymy się w nowoczesne urządzenie służące oczyszczaniu, filtracji i dezynfekcji. Jednak, który z dwóch popularnych wariantów wybrać – ozonator czy jonizator? Przed zakupem warto upewnić się jak działa ozonator powietrza oraz co to jest jonizator i czemu służy. A zatem, do dzieła!

Jak działa ozonator powietrza?

Chcąc dokonać słusznego wyboru – które spośród popularnych urządzeń wybrać – ozonator czy jonizator, trzeba wiedzieć czym właściwie są i czemu służą oba. Wobec tego, co to jest i jak działa ozonator powietrza? Otóż, jak sama nazwa wskazuje, ozonatory to generatory ozonu – gazu, o doskonałych właściwościach oczyszczających i dezynfekujących powietrze (a przy okazji powierzchnie) z różnego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów i związków organicznych. W związku z tym, ozonatory przede wszystkim niwelują bakterie, wirusy, grzyby, pleśń, alergeny poprzez zainicjowanie reakcji chemicznej pomiędzy nimi a cząsteczkami ozonu generowanymi przez urządzenie. Ludziom nie zaleca się przebywania w pomieszczeniu, w którym pracuje ozonator, a po zakończonej sesji warto je przewietrzyć. Natomiast co to jest jonizator i czemu służy?

Co to jest jonizator i czemu służy?

Wiemy już, jak działa ozonator. Natomiast co to jest jonizator i czemu służy? Jonizator jest to generator jonów ujemnych, których to brakuje w powietrzu – zwłaszcza w obrębie terenów miejskich oraz w zamkniętych pomieszczeniach, w których pracują sprzęty elektroniczne. Jonizatory, podobnie, jak ozonatory mają na celu oczyszczanie powietrza. Dodatkowo, urządzenia, właśnie poprzez generowanie jonów ujemnych, poprawiają nasze samopoczucie, a także są bardzo skuteczne w walce z alergenami – świetnie niwelują kurz, roztocza itp. Poza tym, nie ma żadnych przeciwskazań ku temu, by przebywać w pomieszczeniu, w którym pracuje jonizator. Wobec tego, co wybrać – ozonator czy jonizator?

Generator ozonu z jonizatorem

W dzisiejszych czasach wszyscy, którym zależy na jakości powietrza stają przed dylematem, który z popularnych urządzeń oczyszczających wybrać – ozonator czy jonizator. Zarówno jeden, jak i drugi generator jest bardzo skuteczny, ma wiele zalet, ale też pewne wady. Na szczęście, jeśli zależy nam na funkcjach obu, nie musimy z niczego rezygnować – wystarczy, ze kupimy generator ozonu z jonizatorem. Jak nietrudno się domyślić generator ozonu z jonizatorem to urządzenie 2 w 1, naprawdę godne uwagi!

Menu