Ozonator do żywności – postaw na zdrowie!

Na przestrzeni kilku lat, a zwłaszcza ostatnich miesięcy zdecydowanie wzrosła popularność ozonatorów, czyli urządzeń generujących ozon, a co za tym idzie służących ozonowaniu. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najskuteczniejszych, a jednocześnie bezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia metod czyszczania i dezynfekcji. W związku z tym, generatory ozonu coraz częściej stosuje się w różnego rodzaju pomieszczeniach – zakładach pracy, lokalach usługowych, szkołach, przedszkolach, domach i mieszkaniach prywatnych, w samochodach i środkach transportu publicznego czy też do odgrzybiania klimatyzacji. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o długą listę możliwości zastosowania ozonatorów, gdyż okazuje się, że na rynku dostępne są również urządzenia do ozonowania żywności. Czemu służy ozonowanie jedzenia? Na czym polega użycie ozonatora do żywności? Jaki generator ozonu do żywności wybrać w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych?

Ozonowanie jedzenia

W dzisiejszych czasach, każdy, komu zależy na prowadzeniu zdrowego trybu życia i zdrowym odżywianiu się, powinien zaopatrzyć się w ozonator do żywności. Za ozonowaniem żywności przemawia to, że zdecydowana większość nabywanych w sklepach, a nawet na lokalnych targach produktów spożywczych, a w szczególności owoców, warzyw i mięsa jest w pewnym stopniu preparowana. Oczywiście ma to służyć przedłużeniu ich świeżości, a co za tym idzie okresu ważności. Niestety, w tym celu stosowane są różnego rodzaju chemikalia. Co gorsze, nawet dokładne mycie i szorowanie pod bieżącą wodą nie zmywa z powierzchni owoców i warzyw pestycydów, fungicydów, azotanów, pleśni, zanieczyszczeń mikrobiologicznych, a z mięs hormonów i antybiotyków. Jedyną radą jest więc ozonowanie jedzenia. Jak działa urządzenie do ozonowania żywności i jaki generator ozonu do żywności wybrać? Podpowiadamy, czym powinny wyróżniać się dobrej jakości ozonatory spożywcze!

Jak działa urządzenie do ozonowania żywności?

Urządzenie do ozonowania żywności, czyli ozonator do żywności to kompaktowy, łatwy w obsłudze, a jednocześnie wystarczająco wydajny sprzęt. Wystarczy napełnić pojemnik strong>generatora ozonu do żywności wodą i włożyć do niego wybrane produkty, np. owoce, warzywa, mięso, ale też ryby i owoce morza, jajka, kasze, ryż, po czym uruchomić odpowiedni program. Już po kilku, maksymalnie kilkunastu minutach produkty spożywcze są gotowe do spożycia – pozbawione niechcianej chemii i drobnoustrojów. Wobec tego, jaki spośród dostępnych na rynku ozonatorów spożywczych wybrać?

Jaki generator ozonu do żywności wybrać?

W dzisiejszych czasach, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych dostępne są różnego rodzaju ozonatory spożywcze. Wiele z nich może również posłużyć do ozonowania (a więc najskuteczniejszego czyszczenia i dezynfekowania) wody, a nawet przyborów kuchennych. Generator ozonu do żywności przeznaczony przede wszystkim do ozonowania jedzenia z jednej strony powinien być urządzeniem kompaktowym, niewielkich rozmiarów, tak, abyśmy bez problemu znaleźli dla niego miejsce w kuchni, z drugiej – odpowiednio wydajnym. Jeśli już zdecydujemy się kupić ozonator do żywności zwróćmy więc uwagę na to, aby miał wydajność minimum 3 g/h, a także był wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Menu