Ozonator powietrza do gabinetu stomatologicznego

Zasady BHP obowiązywały od lat w wielu zakładach pracy, ale dopiero tegoroczna pandemia koronawirusa uświadomiła nam, jak ważne jest ich przestrzeganie, a nawet wdrożenie dodatków środków bezpieczeństwa i higieny. Wirusy, bakterie, grzyby i pierwotniaki niemal nieustannie krążą w powietrzu i osiadają na różnego rodzaju powierzchniach, przy czym wciąż pozostają niewidoczne dla ludzkiego oka. O tym, że wywołują wiele, nierzadko groźnych chorób (takich, jak COVID19) i pogarszają nasze samopoczucie chyba nie trzeba wspominać. Kwestia, nad którą warto się natomiast zastanowić to zapobieganie, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca, w których ryzyko zanieczyszczenia przez wirusy i drobnoustroje jest największe. Do takich miejsc bez wątpienia zaliczają się kliniki dentystyczne, w których to w szczególności warto stosować ozonatory – nowoczesne urządzenia generujące oczyszczający powietrze ozon. Dlaczego zakup ozonatora powietrza do gabinetu stomatologicznego może okazać się przełomowym wydarzeniem? Co decyduje o tym, że ozonator w gabinecie stomatologicznym jest szczególnie potrzebny? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ozonatora stomatologicznego? Podpowiadamy w jaki ozonator do gabinetu stomatologicznego zainwestować!

Ozonator w gabinecie stomatologicznym

Bez wątpienia ozonator w gabinecie stomatologicznym to zwłaszcza w obecnych czasach absolutna podstawa. Podobnie, jak wszyscy pracownicy służby zdrowia, stomatolodzy są narażeni na wiele infekcji i chorób wywoływanych przez wirusy, bakterie i inne drobnoustroje. Szczególnie niebezpieczny jest przy tym COVID19, ponieważ u wielu osób przebiega bezobjawowo, dlatego dentysta nie jest w stanie sprawdzić czy dany pacjent jest nosicielem koronawirusa czy nie. Sprawy nie ułatwia charakterystyka pracy – bliski kontakt z pacjentem, leczenie zębów i chorób dziąseł, przy użyciu nowoczesnych narzędzi, które powodują unoszenie się i krążenie w powietrzu drobinek szkliwa i śliny. A przecież koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Stąd też dentyści, którzy do tej pory nie zdecydowali się na wdrożenie dodatkowych środków ochrony, w trosce o zdrowie swoje i pacjentów, powinni wreszcie zdecydować się na inwestycję w ozonator powietrza do gabinetu stomatologicznego. Jednak, jaki ozonator do gabinetu stomatologicznego będzie odpowiedni? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ozonatora stomatologicznego?

Jaki ozonator do gabinetu stomatologicznego wybrać?

Ozonator do gabinetu stomatologicznego z uwagi na to, że należy go stosować codziennie, przede wszystkim powinien być urządzeniem wysokiej jakości i bardzo wydajnym. W tym przypadku nie sprawdzą się więc modele przeznaczone do użytku domowego czy odgrzybiania samochodów, ponieważ wytwarzają one ozon w stężeniu 500 mg/h, podczas gdy profesjonalne ozonatory stosowane np. w placówkach medycznych, a więc i ozonatory stomatologiczne wytwarzają tysiące miligramów ozonu w przeliczeniu na godzinę. Istotny może okazać się nowoczesny panel obsługi. Poza tym, nie tylko wybór dobrej klasy modelu, ale i prawidłowego jego użytkowanie jest ważne.

Ozonator stomatologiczny i ozonowanie gabinetów

Podsumowując, ozonator w gabinecie stomatologicznym to urządzenie, dzięki któremu znacznie wzrasta poziom higieny, a więc i bezpieczeństwo, zarówno stomatologów, jak i ich pacjentów. Niemniej, równie istotne, co wybór odpowiedniego ozonatora powietrza do gabinetu stomatologicznego jest poprawne z niego korzystanie. Ozonowanie najlepiej przeprowadzać na koniec każdego dnia roboczego – zamknąć okna i drzwi, opuścić pomieszczenie i uruchomić urządzenie na około 60 minut (profesjonalne ozonatory po upływie ustalonego czasu pracy same się wyłączają). Kolejnego dnia o poranku, przed rozpoczęciem pracy gabinet należy porządnie wywietrzyć, otwierając okna na 5-10 minut.

Menu