Rodzaje oczyszczaczy powietrza

W dzisiejszych czasach, gdy tak dużo mówi się na temat zanieczyszczenia powietrza, z jakim zmaga się właściwie cały świat oraz wpływu tego zjawiska na zdrowie i samopoczucie ludzi, coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Te innowacyjne urządzenia rzeczywiście oczyszczają powietrze z różnego rodzaju szkodliwych substancji oraz lotnych związków organicznych, tym samym poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup jednego z wielu modeli, warto zorientować się w dostępnych na rynku rodzajach oczyszczaczy powietrza, które rozróżniamy przez wzgląd na ich dodatkowe funkcjonalności. Do najpopularniejszych zaliczamy przy tym takie urządzenia, jak: oczyszczacz z nawilżaczem powietrza – polecany do wnętrz, w których poziom wilgotności jest niedostateczny, oczyszczacz powietrza z jonizatorem zapobiegający namnażaniu się mikroorganizmów, a także oczyszczacz powietrza dla alergików pochłaniający większość alergenów.

Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza

Biorąc pod uwagę stan powietrza, jakim oddychamy, oczyszczacze powietrza to godna polecenia inwestycja. Musimy jednak wiedzieć, że producenci tego typu sprzętów oferują różne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Jednym z popularniejszych niewątpliwie jest urządzenie, które pełni funkcję oczyszczacza z nawilżaczem powietrza. Tego typu oczyszczacze powietrza nie tylko oczyszczają powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń, ale też dodatkowo również nawilżają powietrze. W związku z tym oczyszczacz z nawilżaczem powietrza jest polecany do mieszkań, domów i biur, w których powietrze jest zbyt suche i powoduje wysuszenie skóry, podrażnienie spojówek, drażniący kaszel, trudności z oddychaniem, a nawet bezsenność.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Kolejnym, godnym uwagi rodzajem oczyszczaczy powietrza jest oczyszczacz powietrza z jonizatorem. W procesie jonizacji zostają unieszkodliwione i wyeliminowane mikroorganizmy chorobotwórcze i zneutralizowane alergeny. Dzięki temu, w pomieszczeniach, w których pracuje oczyszczacz powietrza z jonizatorem lepiej się nam oddycha i śpi, poprawia się nasza koncentracja i wydajność, a co za tym idzie ogólnie mamy lepsze samopoczucie na co dzień.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Trzecim bardzo popularnym rodzajem oczyszczaczy powietrza, stworzonym z myślą przede wszystkim o alergikach jest oczyszczacz powietrza dla alergików. Są to urządzenia, które zdecydowanie poprawiają samopoczucie osób, które borykają się z uczuleniami wywołującymi m.in. katar sienny, kaszel, astmę, zapalenie spojówek, swędzenie skóry, osłabienie. Wszystko za sprawą specjalistycznych filtrów, które pochłaniają pyłki roślin, kurz, roztocza, zarodniki pleśni.

Menu